Põrandamäng Soome lahe elustik
2014.aasta oli rahvusvaheline Soome lahe aasta, mille eesmärk oli parandada mereseisundit ning hoida lahe unikaalsust elukeskkonnana. Aasta vältel toimus Eestis, Soomes ja Venemaal hulgaliselt sündmusi. Riikide esindajad lõid ühise rändnäituse, mis tutvustas lahte looduslikust, kultuurilisest ja keskkonna vaatevinklist. Näitus oli komplekt kümnekonnast eksponaadist ja üheks nendest oli ka põrandamäng.
Põrandamänguga "Soome lahe elustik" saab mängida kaheksat mängu. Mängude ühine eesmärk on tutvuda Soome lahe elustikuga. Mängus on valik Soome lahes elavaid kalu, imetajaid, linde ja selgrootuid nii avaveest, vetikapuhmaist kui põhjaelustiku hulgast. Mängudel on erinevad keerukusastmed, kuid iga vanuserühm leiab endale jõukohase mängu.
Mängu mängides saad
- õppida tundma lahes elavaid pisiloomi, kalu ja imetajaid
- tutvuda lahe lindude ning veealuste taimede ja vetikatega
- avastada, kuidas mereelanikud on omavahel toiduahelate kaudu seotud
- mõtiskleda selle üle, kuidas merekoosluste tervis ja meres elavate liikide heaolu mõjutab inimesi ning kuidas inimene mõjutab merd
- õngitseda ja kalastada nii kaua, kuni jaksu jätkub
Mängukomplektis on
- mängualus ehk Soome lahe pusle (15 pusletükki)
- 17 kalakuju (2 räime, 2 kilu, haug, koha, ahven, lõhe, meriforell, luts, särg, lest, emakala, kammeljas, tuulehaug, vimb, merivarblane)
- 15 pildiketast meretaimede ja -loomadega (loomhõljum, taimhõljum, söödav rannakarp, Balti lamekarp, tavaline harjasliimukas, merikilk, kirpvähk, surusääsklaste vastsed, põisadru, viigerhüljes, hallhüljes, merikotkas, merikajakas, aul, hahk)
- 3 õnge kalapüügiks
- mängujuhend
- komplekt pildikaarte
- mängukohver
Põrandamängu koostasid-kujundasid Elo Hermann ja Marge Nelk ÕÄst. Tehniliselt lahendasid Kaarel Kõrv ja Hannes Kivits Sisustuslahendused OÜst.
Mängu saab laenutada suurematest looduskeskustest (Eesti Loodusmuuseum, Tartu Loodusmaja, lisaks mõned RMK külastuskeskused).